Aktualności

Kolejne spotkanie z cyklu: Cyfrowa humanistyka

16.10.2018
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

24 listopada Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów poświęconych narzędziom cyfrowej humanistyki. W trakcie spotkania prowadzonego przez dr Radosława Bombę uczestnicy poznają różne techniki i narzędzia umożliwiające wizualizację wiedzy w formie graficznej, a także nauczą się podstaw animacji komputerowej.

Złożony z trzech warsztatów cykl zainaugurowało spotkanie poświęcone wizualizacji sieci w naukach humanistycznych, które odbyło się 9 czerwca. Podczas listopadowych warsztatów skupimy się na poznaniu podstaw animacji komputerowej oraz jej wykorzystaniu w pracy ze zdigitalizowanymi zasobami muzealnymi.

Program:

24 listopada 2018 (sobota), godz. 10-17

Animacja komputerowa w pracy ze zdigitalizowanymi zasobami muzealnymi

Od udostępniania do remiksowania. Strategie ponownego wykorzystania zasobów kulturowych. Wprowadzenie teoretyczne.

Podstawy tworzenia animacji komputerowej z wykorzystaniem programu OpenToonz.

  • omówienie interfejsu i głównych narzędzi programu
  • tworzenie abstrakcyjnych animacji 2D
  • projektowanie ścieżek ruchu obiektów
  • podstawy animacji postaci (riggowanie)
  • efekty specjalne i zaawansowane funkcje programu OT

Gdzie: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Bernardyńska 3 (sala komputerowa)

Czas trwania: 6-7 godzin

Zajęcia będą odbywały się w liczących około 20 osób grupach. Prosimy o zabranie ze sobą sprzętu komputerowego. Wstęp wolny.

Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o rejestrowanie udziału pod adresem: https://cyfrowahumanistyka.evenea.pl

dr Radosław Bomba - nauczyciel akademicki, animator kultury cyfrowej. Ekspert Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie edukacji medialnej. Zainteresowany wizualizacją wiedzy, humanistyką cyfrową, analityką kulturową, antropologicznymi aspektami gier komputerowych, ludologią, cyberkulturą, kulturą cyfrową, nowymi mediami oraz ich wpływem na przeobrażenia społeczno -kulturowe. Jest absolwentem kulturoznawstwa i socjologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych Ochrona własności intelektualnej (2014) i Grafika komputerowa i DTP (2015). Od 2006 roku pracuje w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wydarzenie odbywa się ramach projektu Sakralne Dziedzictwo Małopolski dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


 

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadza się na to? :)

Zapisano